Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam,

Do stwierdzenia czy jest Pani "zbyt gruba" potrzebne są szczegółowe informacje. Bazować tutaj możemy głównie na Pani odczuciu i samopoczuciu. Należy przede wszystkim zmodyfikować sposób swojego żywienia - zachęcam do wizyty u dietetyka, który przyglądnie się problemowi, a także do zwiększenia aktywności fizycznej.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0

Witam. Ciężko mi napisać co powinna Pani stosować, aby schudnąć, ponieważ nie Podała Pani wzrostu, aktualnej masy ciała, więc nie wiemy jakie jest aktualne BMI. Może nie ma co się denerwować, że jestem "gruba", bo może wcale tak nie jest, a określajac siebie tymi słowami robi Pani sobie przykrość. Proponuję udać się do dietetyka na analizę składu masy ciała, wtedy już czarno na białym będzie widać jaki jest skład ciała: masa tłuszczowa, masa kości, masa mięśni, zawartość wody w organizmie...Może samopoczucie poprawi zastosowanie racjonalnej diety opartej o zasady zdrowego odżywiania - poprawi się samopoczucie, ogólna przemiana materii (np. brzuch nie będzie taki wzdęty), przy dobrze skomponowanej diecie dostarczy sobie Pani wszystkich potrzebnych składników. Jeśli się zdecyduje Pani na dietę odchudzającą to proszę to zrobić racjonalnie, krótka dieta typu głodówka lub picie tylko płynów spowoduje, że rzeczywiście Pani schudnie, ale tak jak szybko zrzuci się masę tak szybko ona powróci z nawiązką (efekt jo-jo), a to tylko pogłębi frustrację...Jeśli jest Pani z okolic Krakowa i chciała by się Pani skonsultować z dietetykiem lub zrobić analizę składu masy ciałą to zapraszam do mojego gabinetu (dietetykwkrakowie.pl), porozmawiamy i wspólnie ustalimy dlasza ścieżkę postępowania. Lub proszę wysłać mi na maila dane: wzrost, aktualna masa ciała, wiek, to obliczę czy ma Pani nadwagę czy nie. Głowa do góry;-)

Dietetyk z pasją. Prowadzi gabinet dietetyczny w Krakowie.
0

Witam, mam bardzo mało informacji – nie wiem jakie są Twoje wymiar, nawyki żywieniowe, poziom aktywności fizycznej ani czy masz towarzyszące nadwadze dolegliwości zdrowotne, dlatego mogę dać jedynie ogólne wskazówki. Powinnaś jeść 5 posiłków co 2-3 godziny, gdzie porcje będą odpowiednio duże – nie możesz czuć się objedzona, ale też bardzo głodna – po posiłku powinniśmy odczuwać lekki niedosyt. Warto też jeść posiłki powoli, ponieważ wtedy jemy faktycznie odpowiednią ilość – sygnał o sytości dociera bowiem do naszego mózgu po około 15-20 minutach od rozpoczęcia jedzenia. Warto postarać się dbać o regularność, ponieważ jest to pierwsza zasada, która pozwala skutecznie utrzymać prawidłową masę ciała. Zapoznaj się także z podstawowymi informacjami dotyczącymi zdrowego odżywiania http://portal.abczdrowie.pl/zdrowe-odzywianie Równie ważna jest regularność w uprawianiu sportu – ćwicz najlepiej 3 razy w tygodniu po minimum 30 minut. Pozdrawiam.

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy