Jak skutecznie schudnąć? Co zrobić?

Witam, Mam 12 lat. Ważę ok.72 kilogramy i mam 166 cm wzrostu. bardzo bym chciała schudnąć, ponieważ chcę się dobrze czuć i boję się chorób np. cukrzyca i inne. A ostatnia mam nadciśnienie. Proszę o pomoc - chcę się podobać i nie chcę żeby rodzice się martwili. Bardzo lubię słodkie i lubię wszystko jeść. Do szkoły wychodzę wcześnie ok.7.00 a wracam o 16.00 lub 16.30. Bardzo proszę o jakąś pomoc. O jakieś dobre ćwiczenia. No i jakąś dobrą dietę. Ćwiczenia nie obciążające najlepiej tak bardzo kręgosłupa, bo mnie boli. Mam bardzo duży brzuch i uda te dwie rzeczy przede wszystkim. Jeszcze mam rozstępy na piersiach i w ogóle. Ja na nic nie mam czasu i jem dużo bo w szkolę jem obiad i nie jem śniadania tylko. Od nadwagi jeszcze mam zniszczone włosy. Ale tylko chcę schudnąć. Przed gimnazjum, albo wcześniej.

12 LAT ponad rok temu

Witam,

Przede wszystkim nie powinnaś odchudzać się na własna rękę, zwłaszcza jeśli masz problemy zdrowotne. Udaj się do dietetyka, który ułoży dietę dobraną do Twojego wieku, masy ciała i dodatkowych dolegliwości. Dodatkowo dietetyk nauczy Cię jak w przyszłości zdrowo się odżywiać i nie doprowadzić do ponownego przybierania na masie ciała.

Powinnaś również uświadomić sobie jak istotne dla Twoje zdrowia, sylwetki i samopoczucia jest właściwe odżywianie. Dieta odchudzająca nie powinna polegać na restrykcyjnym ograniczaniu podaży kalorii oraz pomijaniu posiłków. Najważniejsza jest regularność oraz odpowiednia motywacja. Mądra dieta nie jest trudna i nie wymaga wielu wyrzeczeń, a utrata masy ciała jest trwała. Przede wszystkim unikaj diet popularnych, których wynikiem jest efekt jojo a także brak podstaw zdrowotnych. Wszystko zależy od Twoich chęci, dlatego nie zrażaj się drobnymi niepowodzeniami.

Na początek możesz zapoznać się ze zdrowymi zasadami żywienia i zacząć się do nich stosować. Dzięki temu uzyskasz niezbędną wiedzę potrzebną do prawidłowego odżywiania. Dodatkowo pamiętaj o aktywności fizycznej, która przyspiesza tempo przemiany materii i pozwala na efektywniejszą utratę masy ciała. O zdrowych nawykach przeczytasz w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Jeśli chodzi o ćwiczenia proponuję abyś wykonywała ćwiczenia nieobciążające stawów np. pływanie. Dodaj do tego spokojny spacer i ćwiczenia na określone partie ciała. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia

Pozdrawiam.