Jak najszybciej i skutecznie schudnąć?

Mam 21 lat, 183 cm wzrostu i 97 kg wagi, chcę zdrowo i w miarę szybko schudnąć proszę o pomoc Moja docelowa waga to 79kg od miesiąca chodzę regularnie na siłownię proszę o pomoc
21 LAT ponad rok temu

Witam,

Pani masa ciała wskazuje na dużą nadwagę, która jest prawdopodobnie spowodowana dodatnim bilansem energetycznym, oznacza to, że spożywa Pani więcej kalorii niż organizm jest w stanie zużyć. Tak po pewnym czasie powstaje nadwaga i otyłość. Otyłość jest chorobą cywilizacyjną, dlatego należy ją leczyć. Porada przez internet może nie być wystarczająca, dlatego radzę udać się do dietetyka, który ułoży dla Pani odpowiednią dietę i pomoże się zmotywować.

Przede wszystkim powinna Pani uświadomić sobie jak istotne dla zdrowia, sylwetki i samopoczucia jest właściwe odżywianie. Dieta odchudzająca nie powinna polegać na restrykcyjnym ograniczaniu podaży kalorii oraz pomijaniu posiłków. Najważniejsza jest regularność oraz odpowiednia motywacja. Mądra dieta nie jest trudna i nie wymaga wielu wyrzeczeń, a utrata masy ciała jest trwała. Przede wszystkim proszę unikać diet popularnych, których wynikiem jest efekt jojo a także brak podstaw zdrowotnych. Wszystko zależy od Pani chęci, dlatego nie należy zrażać się drobnymi niepowodzeniami.
Na początek proponuję zapoznać się ze zdrowymi zasadami żywienia i zacząć się do nich stosować. Dzięki temu uzyska Pani niezbędną wiedzę potrzebną do prawidłowego odżywiania. Dodatkowo proszę pamiętać o aktywności fizycznej, która przyspiesza tempo przemiany materii i pozwala na efektywniejszą utratę masy ciała. O zdrowych nawykach przeczyta Pani w artykułach http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Jeśli chodzi o ćwiczenia proponuję zacząć wykonywać ćwiczenia nieobciążające stawów np. pływanie. Proszę dodać do tego spokojny spacer i ćwiczenia na określone partie ciała. Przykładowe ćwiczenia znajdzie Pani na stronie www.abccwiczenia.pl

Pozdrawiam.