Prawidłowa waga dla 30-latki

Witam. Mam 30 lat, ważę 56 kg przy 163 cm wzrostu. Powinnam schudnąć i zgubić trochę kilogramów?

Witam. Posługując się wskaźnikiem BMI masa ciała dla wzrostu 163 cm powinna mieścić się w granicach 54-67 kg. Wobec tego Pani masa ciała mieści się w normie. Jeśli chce Pani poprawić swój wygląd zalecam regularne ćwiczenia i zdrową dietę. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam,
Pani BMI oscyluje w granicach 21, tak więc masa ciała jest jak najbardziej w normie. Oczywiście wskaźnik masy ciała nie jest wyznacznikiem dobrego samopoczucia. Proszę sprawdzić poziom cholesterolu, trójglicerydów i poddać się analizie składu ciała. Zgadzając się z poprzedniczką warto pamiętać o aktywności fizycznej, która jest kluczem do sukcesu, a w połączeniu ze zbilansowanym jadłospisem wręcz jego gwarancją.

Pozdrawiam serdecznie

Witam. Pani BMI jest obecnie w normie =21,5. Jeśli nie jest Pani zadowolona z sylwetki to zamiast diety odchudzającej, która tu nie jest potrzebna proponuję wprowadzić zasady zdrowego odżywiania i aktywność fizyczną. Poprawi się sylwetka i muskulatura ciała. Pozdrawiam