Odchudzanie przy nadwadze u 21-latki

mam nadwagę i chciałabym jak najszybciej schudnąć . co robić?

Dzień dobry,

Nie podaje Pani informacji ile obecnie Pani waży, jaki jest wzrost oraz aktywność fizyczna - rodzaj wykonywanej pracy.

Na początek proszę przeanalizować swój sposób żywienia pod kątem błędów http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe oraz wprowadzić zasady zdrowego odchudzaniahttp://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania .

Co najważniejsze nie wolno stosować drastycznych diet i kaloryczność nie powinna być niższa niż 1500 kcal.

Witam, podstawą każdej diety jest regularność spożywania posiłków. Zatem można wyznaczyć konkretne godziny posiłków-odstęp 3 godzinny pomiędzy każdym z nich. Posiłków powinno być od 4 do 5 dziennie czyli jemy często a mało. Bardzo ważne jest picie 1,5-2 litry wody mineralnej niegazowanej w ciągu dnia. Powinno się spożywać produkty chude to dotyczy mięsa jak i nabiału oraz zwiększyć ilość warzyw i owoców w ciągu dnia. Warto byłoby całkowicie wyeliminować z diety słodycze oraz wszystkie napoje słodzone. Bardzo istotny jest również ruch fizyczny. Warto również umówić się na spotkanie z dietetykiem w celu ułożenie konkretnej diety, która będzie odpowiadała Pani zapotrzebowaniom energetycznym. Pozdrawiam