Nieproporcjonalna sylwetka a odchudzanie z brzucha i ud

Witam. Mam 18 lat. Ważę ok. 63-64 kg przy wzroście 169cm. Mój problem polega na tym,że tłuszcz odkłada mi się w udach i na brzuchu, co powoduje, że jestem dość nie proporcjonalna ( ramiona i ręce wraz z klatką piersiową mam szczupłe, brzuch bardzo odstaje, uda też są za duże jak na mój wiek, a od kolan w dół jestem szczupła). W związku z tym chciałabym zrzucić parę. Moje pytanie brzmi: co jeść, a czego nie, by te kilogramy i tkankę tłuszczową zlikwidować. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź : )
18 LAT ponad rok temu

Indeks glikemiczny potraw

Z pewnością każdy z nas słyszał o indeksie glikemicznym potraw. Ale czy wiemy, czym to tak naprawdę jest? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Masz typową figurę gruszki, ze skłonnością do odkładania tkanki tłuszczowej w dolnych partiach ciała. Staraj się jeść regularnie (4-5 posiłków co 3-4 h). Straj się jeść zgodnie z Piramidą Zdrowego Żywienia, pij dużo wody i regularnie uprawiaj sport.

Dietetyk należący do Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
0

Witaj,
Zapoznaj się z tymi artykułami, które pomogą wyeliminowanie błędów żywieniowych: http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe http://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-szczupla-sylwetke oraz http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania. Z kolei ten pomoże dobrać produkty do prawidłowego żywienia. W ciągu dnia spożywaj około 1500 kcal, podzielonych na 5 posiłków. Ponadto wykonuj codziennie przez 30 minut ćwiczenia na brzuch oraz uda. Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy