Odchudzanie a brak posiłków po godzinie 14

Mam pytanie chciałabym schudnąć około 4 kg,zauważyłam że gdy nie jem po godzinie 14 chudnę codziennie 0.5 kg Nie robi mi to różnicy bo nie jestem zbytnio głodna po tej godzinie. Jednak nie wiem czy to zdrowe ,czy mogę tak robić?
KOBIETA ponad rok temu

Witaj,
Prawidłowe odchudzanie i żywienie to spożywanie 4-5 posiłków w ciągu dnia co 3-4 godziny, najlepiej o tych samych porach. Wówczas organizm na bieżąco spala spożyty pokarm i nie odkłada w postaci tkanki tłuszczowej. Pierwszy posiłek należy spożyć w ciągu 30 minut od wstania z łóżka, a kolację na 2-3 godziny przed snem. W przeciwnym razie organizm zacznie odkładać tkankę tłuszczową i wstąpi efekt jojo. Przeanalizuj swój dotychczasowy sposób odżywiania i wyeliminuj błędy - w tym pomoże Ci artykuł portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe a kolejny ułatwi rozpoczęcie zdrowego odchudzania - http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania i http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek