50 kg wagi dla 13-latki

Witam . Mam 13 lat , 168 cm wzrostu i ważę 55 kg . Chcę zejść do 50 kg . Co mam zrobić żeby osiągnąć swój cel .? :)
13 LAT ponad rok temu

Indeks glikemiczny w cukrzycy

Indeks glikemiczny oznacza poziom glukozy we krwi po spożyciu posiłku. Czy dla cukrzyka powinno to mieć znaczenie? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
77 poziom zaufania

Witam
Twoja masa ciała jest w normie i zdecydowanie nie zalecam odchudzania się.
Osiągnięcie masy ciała 50kg będzie w tym przypadku równoznaczne z niedowagą, co dla dojrzewającego organizmu może mieć poważne konsekwencje zdrowotne.
Zbyt mała podaż energii i składników odżywczych w diecie, niesie też ze sobą ryzyko niedoborów w organizmie, będących przyczyną nie tylko takich objawów jak wypadanie włosów i łamliwość paznokci, ale również wielu chorób.

0

Witaj,
Ilość kg, które chcesz zrzucić jest nie duża, ale uważaj bowiem to jest dolna granica, przy której waga będzie w normie. Na początek weliminuj ż diety złe nawyki żywieniowe - ułatwią to Ci następujące artykuł: http://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-szczupla-sylwetke, http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe, z kolei ten pozwoli Ci się na zapoznanie ze zdrowmi nawkami odżwniania : http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania . Często takie zmiany powodują ze waga sama spada, bez żadnych rygorystycznych diet, które są niewskazanie aby nie wstąpił efekt jojo oraz zaburzenia dojrzewania. Staraj się jeść około 1800 kcal. Najlepiej spożywaj 4-5 posiłków w ciągu dnia. co 3-4 godziny. Zwiększ również aktywność fizyczną, ćwiczenia nie tylko wspomagają spalanie tkani tłuszczowej, ale również modelują ciało. Pozdrawiam, Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty