Jakie ćwiczenia i dieta dla 13-latki, aby szybko schudnąć?

Mam 13 lat. Mój wzrost to 157 cm, a ważę 50 kg. Wydaje mi się, że jestem za gruba. Chciałabym szybko schudnąć przynajmniej 5 kg, a najlepiej 10 kg. Jaką powinnam stosować dietę i ćwiczenia, żeby szybko schudnąć? Proszę o pomoc.
13 LAT ponad rok temu

Indeks glikemiczny

Osoby odchudzające się i cierpiące na cukrzycę powinny zwracać uwagę na indeks glikemiczny potraw. Co to jest? Jak to określić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o indeksie glikemicznym.

Witaj,
Idealna waga dla Ciebie to 45 kg, czyli 5 kg mniej. Na początek wyeliminuj błędy żywieniowe - http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe, zacznij się zdrowo odżywiać: http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania, jedz 5 posiłków w ciągu dnia o stałych porach, pij wodę i zieloną herbatę zamiast soków i słodzonych napojów. Wyeliminuj z diety słodycze, fast foody, zastąp pieczywo pszenne pieczywem żytnim. Codziennie przez 1 godzinę ćwicz. Aktywność fizyczna modeluje ciało - a to jest bardzo ważne jeśli chcemy równomiernie chudnąć. Pływaj, biegaj, oraz wykonuj serie następujących ćwiczeń: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-brzuch, http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-uda-i-posladki.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty