Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 4 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta a wzrost

Witam, mam 15 lat i 9 miesięcy i chce jeszcze urosnąć. Czy jest jakaś dieta, która pozwoli mi lepiej rosnąć, czy są jakieś ćwiczenia mające dobry wpływ na wzrost? Dziękuje i pozdrawiam serdecznie!
15 LAT ponad rok temu

Kurczak w czerwonym curry z ryżem

Nie masz pomysłu na obiad? Zapomnij o schabowym z ziemniakami. Zainspiruj się naszym filmem. Zobacz, jak przyrządzić kurczaka w czerwonym curry z dodatkiem ryżu.

Witaj, Tylko prawidłowe odżywianie, które dostarcza wszystkie składniki odżywcze warunkuje optymalny wzrost i rozwój. Dlatego też powinnaś odżywiać się zdrowo, Twoja dieta powinna być urozmaicona. Poczytaj te artykuły http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania. Korzystnie na wzrost wpływa także aktywność fizyczna, bowiem modeluje ciało, wzmacnia mięśnie zwłaszcza kręgosłupa oraz zwiększa masę kości. Ponadto zwróć uwagę na wzrost swoich rodziców. Dużo zależy od tego jakie i po kim geny otrzymaliśmy. Prawdopodobnie Twój wzrost może być średnią wzrostu mamy i taty. Pozdrawiam, Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy