Grube uda po porodzie

Dzień dobry. Mam 21 lat 10 misiecy temu uraodziłam dziecko. Mam problem ze schudnięciem:( Mam strasznie grube uda ktorych bardzo sie wstydze. Na ćwiczenia za bardzo nie mam czasu, a jak już znajdę chwilę to brak mi sił. Przez pół roku karmiłam piersią, Bardzo proszę o pomoc.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Indeks glikemiczny w cukrzycy

Indeks glikemiczny oznacza poziom glukozy we krwi po spożyciu posiłku. Czy dla cukrzyka powinno to mieć znaczenie? Obejrzyj film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Dzień dobry,
W okresie ciąży w organizmie kobiety odkłada się tkanka tłuszczowa w okolicy piersi, bioder i ud. Związane jest to z gospodarką hormonalną, w tym czasie. Nie posiadam informacji, jak dużo Pani przytyła w czasie ciąży i ile waży Pani obecnie. Jeżeli ma Pani nadwagę to należy zacząć zdrowo się odżywiać http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania i wyeliminować błędy żywieniowe http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe.
W związku z tym iż z ud ciężko gubi się tkankę tłuszczową musi Pani zwiększać aktywność fizyczną np. długie spacer, bieganie (np. 30 min. wieczorem lub rano), polecane są także następujące ćwiczenia: http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-uda-i-posladki.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy