Przybieranie na wadze u 25-latka

Kiedyś mogłem jeść tyle ile chciałem i to co chciałem - nigdy nie dostałem brzucha. Od wieku 23 lat zaczęło się nabieranie masy - teraz mam 25 lat, 179 cm, 73 kg, czyli 15 kg więcej niż jak wychodziłem z LO. Czy wszystko jest ok?

Witaj,
Z wiekiem zmniejsz się poziom przemian energetcznych w komórkach, a zwiększa zawartość tkłanki tłuszczowej w organizmie. W liceum miałeś zapewne trochę wiecej aktywności fizycznej (wf, piłka nożna, basen, komunikacja miejska) niż obecnie. Ponadto szkoła sprzyja regularnemu spożywaniu posiłków. Co możesz teraz zrobić? Wyeliminuj z diety błędy żywieniowe http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe . Jedz regularnie posiłki co 3-4 h o stałych porach dnia. Nie pij alkoholu, a wodę, zieloną herbatę. Alkohol jest bardzo kaloryczny 1 piwo 250kcal, 100 ml wódki - 280 kcal. A Twoje dzienne zapotrzebowanie na kalorir to 2300 -2500kcal. Wprowadź także zasady zdrowego odchudzania : http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania. Pozdrawiam, Aneta Kościołek