Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Odchudzanie i dieta a alergia

Witam :) Mam 14 lat , ważę 54 kg przy wzroście 153 cm ! Uprawiam sport , co dzień tańczę ok 2 godz . Staram się schudnąć , ale nie widzę efektów :( . Jestem alergiczką , ale lekarz powiedział , że mogę odstawić leki , więc ich nie biorę . Bym tylko chciała wiedzieć co mogę jeść !!!
14 LAT ponad rok temu

Leczenie otyłości brzusznej

Na wystąpienie otyłości brzusznej bardziej narażeni są mężczyźni niż kobiety. U kobiet udział w jej powstaniu mają m.in. zaburzenia równowagi hormonalnej czy menopauza. O tym, jak wygląda leczenie otyłości brzusznej, wypowiada się prof. Wojciech Drygas.

Witaj,
Na początku musisz zweryfikować pod kątem błędów swój dotychczasowy jadłospis. Pomoże Ci w tym ten artykuł: portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe, następnie zacznij się prawidłowo odchudzać http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania. W związku z tym iż dużo ćwiczysz, kaloryczność diety powinna być w granicach - 1700 kcal. Spożywaj regularnie posiłki, pij zieloną herbatę (2 filiżanki dziennie) oraz pu-erh. Posiłki spożywaj o stałych porach, najlepiej 5 razy w ciągu dnia. Pamiętaj że owoce w nadmiarze tuczą. Pozdrawiam, Aneta Kościołek

Dietetyk, biotechnolog, specjalista ds. zdrowia publicznego. Doktorantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
0

Obok aktywnosci fizycznej ważna jest prawidłowa, indywidualnie dobrana dieta. Jeśli jesteś alergiczką należałoby się zastanowić nad zrobieniem testu na nietolerancję pokarmową. Takie badanie możesz wykonać w niektórych poradniach dietetycznych, wynik po około 1 godzinie. Daje ono nam obraz jakie produkty spożywcze powodują odroczoną negatywną reakcję oraganizmu i mogą też przyczyniać się do problemów z nadmierną masą ciała. Odpowiednia eliminacja tych produktów i właściwy dobór diety pod względem jakościowym i ilościowym, oczywiście pod okiem specjality może rozwiązać Twój problem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy