Nadwaga po ciąży a ryzyko komplikacji w przypadku następnej ciąży

Witam, mam dość sporą nadwage po pierwszej ciąży mianowicie 116 kg. Czy jak bym zaszła w ciążę tak pytam teoretycznie ,czy byłyby jakieś komplikacje z donoszeniem ciąży. Bardzo proszę o szybką odpowiedzi i radę jak postapic żeby dużo w okresie brązowym nie przybyć....

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się do dietetyka aby ustalić odpowiednią dietę. Tak samo w celu określenia postępowania w czasie ciąży proszę udać się do ginekologa.

MichaĹ Kurek

Szanowna Pani!

-W przypadku otyłości diagnostyka w czasie trwania ciąży jest trudniejsza (gorsza penetracja fal ultradźwiękowych).
-Większe nasilenie dolegliwości w czasie ciąży (takich jak żylaki, obrzęki, częściej pojawiają się epizody choroby zakrzepowo- zatorowej, duszności, ograniczenia wydolności fizycznej, zaprać, problemów żołądkowo- jelitowych).
- Większe jest ryzyko zaistnienia cukrzycy ciężarnych i nadciśnienia indukowanego ciążą

z poważaniem
Michał Kurek