Waga a wzrost u 31-letniej kobiety

Witam mam 31 lat jestem mama 2 letniego Szymona ,moim problemem jest waga. Przy wzroscie 164 cm waze 90 kg co powinna zrobic by zrzucic ta wage? Wiem ćwiczyc i zdrowo sie odzywiac. Zaczelam od dzis cwiczenia ale co dalej? Jak czesto i jak dlugo cwiczyc?

Witam,

Tak jak Pani wspomniała - zdrowe odżywianie i aktywność fizyczna. Proszę zacząć od 45 min spacerów szybkim krokiem, następnie zwiększać tempo i czas. Do tego minimum 3 razy w tygodniu ćwiczenia siłowe z obciążeniem - najlepiej zacząć pod okiem trenera personalnego. Jeśli chodzi o dietę 5 mniejszych posiłków dziennie - w każdym z nich białko, węglowodany złożone, warzywa oraz zdrowy tłuszcz roślinny. Minimum 2 litry wody dziennie. Efekty powinny być widoczne już za 2 tygodnie.

Pozdrawiam

www.klinikazywienia.pl

Mgr Agnieszka DepiĹska

Witam,

Droga Mamo, żeby był widoczny efekt ćwiczeń należy dobrze zbilansowana dieta. Proszę skorzystać ze specjalistycznej porady dietetycznej, by chociaż zobaczyła Pani jak należy komponować posiłki. Na [początek wystarczą ćwiczenia co drugi dzień 30minut.

Jeżeli nie ma w Pani miejscowości dietetyka, to serdecznie zapraszam do skorzystania z diety online. Również prowadzę taką usługę link tu: http://dbamodiete.pl/2015/dieta-on-line/
Pozdrawiam
Sylwia Ogrodowczyk

Witam Panią,
Najbardziej odpowiednie i najzdrowsze dla organizmu jest połączenie właściwej diety z aktywnością ruchową . To znaczy, że wypadkową tych dwóch składowych ma być systematyczna, ale niezbyt szybka utrata wagi w przedziale 0,5-1 kg tygodniowo. Zbyt szybka utrata wagi wiąże się z utratą pożądanej tkanki mięśniowej i dużym ryzykiem wystąpienia efektu jojo. Dieta jak i trening powinny być indywidualnie dopasowane do Pani osoby. Z takich najbardziej elementarnych zasad żywieniowych, które powinna Pani przestrzegać to: unikanie w godzinach popołudniowych węglowodanów prostych,również tych pochodzących z owoców. Unikanie produktów przetworzonych, spożywanie w regularnych odstępach czasu 5-6 posiłków. Wysiłek fizyczny musi być w odpowiedni sposób dozowany, gdyż obciążenie organizmu powinno się odbywać w określonym przedziale tętna.
Więcej informacji na stronie.
http://www.wszelaki.fitdietetyk.pl/moja-poradnia/o-mnie/

Pozdrawiam
Robert Wszelaki