Nadwaga a trening interwałowy

Witam. Czy mając 17kg nadwagi mogę wykonywać A6W oraz trening interwałowy razem? Posiłki ograniczę do 3 dziennie po ilu dniach lub tygodniach można spodziewać sie efektów? Pozdrawiam!

Mgr Martyna GorczyĹska

Powinien Pan spożywać 5 posiłków dziennie. Proszę pamiętać że nazbyt restrykcyjne diety prowadzą do niedoborów, a po osiągnięciu wymarzonej wagi może nastąpić szybki efekt jojo. Bardzo ciężko jest przewidzieć po ilu tygodniach można spodziewać się efektów. Polecam udać się do dietetyka i odchudzać się pod nadzorem specjalisty - tak aby mieć pewność, że nie będzie efektu jojo

Witam Pana,
ograniczenie posiłków do 3 dziennie da odwrotny efekt od zamierzonego,samo wykonywanie A6W nie spowoduje spektakularnego spadku centymetrów z brzucha i dodawanie go do treningu interwałowego mija się z celem. Dużo lepsze efekty daje połączenie ćwiczeń o wysokiej intensywności np. trening obwodowy czy interwałowy, z odpowiednio zaplanowaną dietą.
Więcej w temacie przeczytasz na stronie:
http://www.wszelaki.fitdietetyk.pl/moja-poradnia/o-mnie/

Pozdrawiam
Robert Wszelaki

Witam Pana,

Po pierwsze nie powinien Pan ograniczać się do 3posiłków a jadać regularnie 5 posiłków dziennie. Trening brzucha nie spowoduje spadku wagi. Proponowałabym zostawić go na później kiedy już Pan schudnie. Nawet jak wzmocni Pan brzuch i zbuduje mięśnie i tak nie będą widoczne pod warstwą tkanki tłuszczowej. Zalecałabym wykonywać ćwiczenia interwałowe, cardio, jeździć na rowerze itp. Pamięta Pan że ćwiczenia powinny być dostosowane do własnych możliwości. Nalezy pilnować aby nie obciążać stawów i odcinka lędźwiowo krzyżowego. Przy 17 kg nadwadze jest to szczególnie istotne.
Bardzo ważna jest także odpowiednia dieta, która stanowi 70% sukcesu.
Codzienna dieta powinna być zbilansowana i dostarczać wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk