Skuteczny trening przy odchudzaniu

Który z tych treningów jest najskuteczniejszy w odchudzaniu - cardio, siłowy, czy może interwałowy ? Dodam, że zależy mi wyłącznie na schudnięciu, nie chcę wyrabiać mięśni. Z góry dziękuję za odpowiedzi

Witam serdecznie,

Przede wszystkim zbudowanie masy mięśniowej nie jest tak prostym zadaniem i różni się całkowicie od procesu zrzucania wagi. Jeśli zależy Pani na tym, aby zrzucić kilogramy to przede wszystkim trzeba zacząć od odpowiednio zbilansowanej diety - oznacza to, że jej kaloryczność oraz zawartość poszczególnych substancji odżywczych powinna być dopasowana do Pani celu, czyli dieta musi pomóc w wywołaniu ujemnego bilansu energetycznego. W przypadku treningu najlepiej sprawdza się połączenie ćwiczeń cardio (bieganie, pływanie, jazda na rowerze) ćwiczonych interwałami, a dodatkowe dodanie w tygodni 1-2 treningów wzmacniających mięśnie (czyli trening siłowy).
Polecam zajrzeć na stronę naszej poradni dietetycznej www.kalorynka.pl, gdzie ma możliwość skorzystania z rozpisanej diety, programu ćwiczeń do wykonania w domu i opieki dietetyka.
Codziennie jest także dyżur dietetyczny, więc zachęcam do skorzystania i porozmawiania z ekspertem,

Pozdrawiam,
mgr dietetyk
Aleksandra Erdmann

Każdy trening prowadzący do wykreowania deficytu energetycznego będzie skuteczny w redukcji tkanki tłuszczowej. Jeżeli jednak zależy Pani na efektach trwałych - zdecydowanie polecam trening siłowy i interwałowy (podczas treningu cardio dość szybko zachodzą w organizmie procesy spowalniające spalanie tkanki tłuszczowej). Wbrew powszechnemu przekonaniu trening siłowy u kobiet nie prowadzi do przerostu masy mięśniowej. Proszę pamiętać także o prawidłowym rozłożeniu posiłków w okresie treningów, aby redukcjia dotyczyła tkanki tłuszczowej, a nie mięśniowej. W razie wątpliwości jak powinny wyglądać posiłki najlepiej jest skonsultować swoje postępowanie ze specjalistą.