Jak ćwiczyć, żeby spalić tkankę tłuszczową, nie rozbudowując przy tym mięśni?

Kupiłem karnet i od stycznia wybieram się na siłownię. Jak ćwiczyć żeby spalić tkankę tłuszczową nie rozbudowując przy tym mięśni? Jestem po diecie i chciałbym wysmuklić swoje ciało.

Witam serdecznie,

Mięśnie nie budują się z dnia na dzień, więc spokojnie - ćwicząc na siłowni nie rozbuduje Pan tak od razu masy mięśniowej.
Polecam ćwiczenia na bieżni, rowerek, ćwiczenia cardio oraz interwałowe(najlepiej działają na spalanie tkanki tłuszczowej)
Dołoży Pan również treningi siłowe. Ćwicząc z obciążeniem spalamy o wiele więcej kcal, a do tego spalają się one jeszcze długo po treningu. Tkanka mięśniowa jest biologicznie czynna i im więcej będzie Pan miał mięśni tym szybciej upora się Pan z nadmiarem tłuszczu.

Oczywiście treningi uwzględni Pan również w diecie. Pamięta Pan iż musi dostarczyć w tym momencie więcej kcal. Posiłek powinien być zjedzony około2h przed siłownią, zaś po treningu należy dostarczyć organizmowi białko, w celu odbudowy włókien białkowych oraz węglowodany, w celu odbudowy strat glikogenu. W posiłkach okołotreningowych unikamy tłuszczu który zaburza odbudowę glikogenu. Pamięta Pan również o piciu czystej wody mineralnej około 1,5-2l dziennie.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel.506225670
Mgr Joanna Wasiluk

Witam,

Proponuję rozłożyć swój trening na: 10 minutową rozgrzewkę cardio (drabina jakuba, bieżnia, orbitrek), następnie około 30-45 minut ćwiczeń ciężarem swojego ciała (brzuszki, ćwiczenia z użyciem trx, kettli czyli tzw. czajników), a później 30-45 minut wysiłku aerobowego w przedziale 65-70% HR max. Dobrze będzie, aby na 1,5 godziny przed wysiłkiem zjeść posiłek z wysokim-umiarkowanym IG dla lepszej wydolności, a zaraz po wysiłku do (20 minut) uzupełniać węglowodany oraz 5 minut później białko - najlepiej w postaci carbo i koktajli proteinowych. Oczywiście przy tym wszystkim trzyma Pan dietę.

Joanna Ciszczoń Dietetyk, Mierzyn

Nie obawiałabym się nadmiernej rozbudowy masy miesniowej, nie jest to takie proste jak mogłoby sie wydawać. Proponuje ułożyć trening tak by w serii wykonywać od 15 do 20 powtórzeń, brzuch i łydki 25 wszystko w 3 seriach. Trening zakończyć cardio.
Pozdrawiam Joanna Ciszczoń -dietetyk , trener personalny
www.malakaloria.pl