Uciążliwy tłuszcz na klatce piersiowej

Witam. Mam 19 lat 180cm wzrostu 74 kg wagi. Mam dość dolegliwy problem a mianowicie tłuszcz na klatce piersiowej. Cwiczę w domu na własnej siłowni ostatnio spadło mi około 5 kg widocznego tłuszczu z brzucha i delikatnie z rąk natomiast nic z klatki piersiowej. Dodam że nie jadam słodyczy dość sporadycznie. Nie stosuje żadnej diety.Poprzez treningi czuję że budują mi się mięśnie klatki lecz tłuszcz nie schodzi.. Czy to jakaś choroba?Czy problem może leżeć w diecie ? Dodam że jestem ektomorfikiem

Witaj,
nie jesteś na nic chory :) to zupełnie normalne. Inne są ćwiczenia na budowanie tkanki mięśniowej, a inne na spalanie tk. tłuszczowej. Powinieneś do swoich treningów dołączyć ćwiczenia aerobowe- takie spalają tk. tłuszczową.

Pozdrawiam
Agata Jarnuszewska
dobrydietetyk.pl

Witam serdecznie,

Bardzo się cieszę że dba Pan o aktywność fizyczną, jednak w celu spalenia tkanki tłuszczowej proszę dodać do treningu ćwiczenia aerobowe. Dzięki temu nie tylko zbuduje Pan mięśnie ale również spali pan tkankę tłuszczową w okolicy klatki piersiowej.
Pamięta Pan również że dieta stanowi 70% sukcesu. Nie powinna się ona kojarzyć z czymś uciążliwym a stać się zdrowym stylem życia. Wprowadzając odpowiednie zmiany w diecie z pewnością zobaczy Pan szybciej efekty Posiłek przed treningiem powinien być zjadany na około 2h i musi być to pełnowartościowe danie np kasza plus białe mięso. Po (don 30mni) treningu proszę dostarczyć węglowodany proste w celu odbudowy strat glikogenu oraz łatwo przyswajalne białko w celu odbudowy włókien mięśniowych. Następnie znów należy zjeść pełnowartościowy posiłek. W posiłkach około treningowych nie powinien Pan zjadać zbyt dużo tłuszczu, który zaburza odbudowę glikogenu. Pamięta Pan także o odpowiedniej ilości wypijanej wody- 1,5-2l/dzień.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pana dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk