Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Witam serdecznie,

Nie należy ćwiczyć na czczo oraz głodzić się po treningu. W czasie ćwiczeń zużywa Pani zapasy glikogenu oraz białka, które trzeba uzupełnić. Jeżeli tak się nie stanie organizm będzie czerpał zapasy z mięśni i zamiast je budować zacznie zachodzić katabolizm i będzie je Pani spalać. Do tego organizm przechodzi w ,,stan oszczędzania'' i przed obawą o utratę składników odzywczych zaczyna robić zapasy rezerwę w postaci tkanki tłuszczowej.
Będąc na redukcji nie chodzi o to aby się głodzić o dostarczać nieco mniej kcal niż organizm potrzebuje i w tym momencie zacznie zachodzić spalanie tkanki tłuszczowej. Nie redukuje Pani swojej diety zbyt mocno bo efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. Stosując dietę bardzo niskokaloryczną zwalniamy przemianę materii

Oprócz kaloryczności ważny jest także stosunek składników odżywczych. Dieta musi być pełnowartościowa i odpowiednio zbilansowana. Posiłki powinny być jedzone regularnie w odstępach około 3h. Kolację najlepiej zjadać około 3h przed snem. Jeżeli chodzi o posiłek przed treningiem to najlepiej spożyć go około 2h przed. Po treningu uzupełni Pani straty glikogenu spożywając węglowodany proste np owoc oraz białko w celu odbudowy włókien mięśniowych.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
Ewa Kozłowska Dietetyk, Warszawa
82 poziom zaufania

Witam,
Posiłek po ćwiczeniach jest ważny dla regeneracji mięśni, a odchudzanie to spadek masy ciała w tkance tłuszczowej a nie mięśniowej.
Pozdrawiam serdecznie

Dietetyk z ponad 20-letnim stażem. Kierownik Poradni Dietetycznej w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy