Czy aby rozbudować masę, powinienem zacząć ćwiczyć na siłowni?

Witam Jestem mężczyzną, mam 28 lat i przy wzroście 171/72 ważę 69kg. Niby BMI mam idealne, ale chciałbym ważyć ponad 70kg. Pytanie, czy aby rozbudować masę powinienem zacząć ćwiczyć na siłowni? Ogółem moja dieta składa się przeważnie z 4/5 mniejszych posiłków. Nie omijam fastfoodów, ani słodyczy, ale staram się jeść jak najwięcej białka. Mam trochę brzucha czyli jest troche tkanki tłuszczowej. Pytanie jak najlepiej teraz postąpić, zacząć ćwiczyć czy zmienić dietę?

Witam

Waga Pana może być dobra ale skład ciała już niekoniecznie. Jeśli ma Pan tkankę tłuszczową na brzuchu i chce się Pan jej pozbyć to jest do tego dieta eliminacyjna. Jeśli chce Pan przytyć i stosować dietę na przyrost mięśni to jest to inna dieta. Należy najpierw spalić tkankę tłuszczową a później zacząć ćwiczyć i zastosować dietę sportową. To są dwa inne etapy.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu

Witam serdecznie,
najlepsze efekty osiągnie Pan łącząc dietę z treningami na siłowni.
Dietę należy dobrać odpowiednio pod treningi a treningi do celu jaki chce Pan osiągnąć. Aby zbudować masę mięśniową powinien Pan ćwiczyć siłowo oraz dostarczyć "paliwo" do budowy mięśni.
Odpowiednia dieta jest bardzo ważna przy ćwiczeniach fizycznych! Stanowi ona 70% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę. Posiłki okołotreningowe powinny być prawidłowo zbilansowane. Kaloryczność posiłków zależy oczywiście od intensywności treningu i od Pana celu.
Ogólnie wygląda to tak, że około 2h przed treningiem należy zjeść pełnowartościowy posiłek np, grubą kaszę czy brązowy ryż z grillowaną piersią z kurczaka plus warzywa. Zaraz po treningu warto sięgnąć po dawkę białka z węglowodanami prostymi np. koktajl mleczny z owocami. Białko jest niezbędne przy odbudowie włókien mięśniowych zaś węglowodany proste do odbudowy glikogenu. Po około 1h od treningu znów jemy pełnowartościowy posiłek. Warto pamiętać aby posiłki okołotreningowe nie zawierały zbyt dużo tłuszczu, który zaburza odbudowę glikogenu. Proszę również zadbać o odpowiednie nawodnienie organizmu. Zalecam picie około 1,5 do 2l czystej wody mineralnej dziennie.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
joanna.wasiluk@o2.pl lub 506225670
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk