Jak spalić tkankę tłuszczową, żeby było widać mięśnie?

jak spalic tkanke tluszczowa żeby było widać miesnie mam 170 wzrosty i 65 kg wagi i maly tłuszczyk :( jem 6 razy dziennie a i tak masy mi nieprzybywa.:(

Witam serdecznie,

Przede wszystkim należy wprowadzić zdrową i zbilansowaną dietę, która stanowi 70% sukcesu oraz aktywność fizyczną która daje 30%.

Musi Pan zadbać o regularność posiłków. Należy jeść 5posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h. Dzień należy rozpocząć od pełnowartościowego śniadania zjadanego do 1h po przebudzeniu zaś kolację 3-4h przed snem. Należy pić 1,5-2l czystej wody mineralnej dziennie w celu nawodnienia organizmu oraz jego oczyszczenia. Powinien Pan również zrezygnować z żywności silnie przetworzonej, tłustej, kolorowych napoi oraz słodyczy. Zalecam wybierać chude białe mięsa, jedynie razowe pieczywo oraz brązowy ryż, makaron i gruboziarniste kasze. Należy zjadać dużo warzyw oraz owoce w celu dostarczenia cennego błonnika. Na kolację ograniczamy węglowodany a skupiamy się na białku.

Powinien Pan również wprowadzić ćwiczenia z obciążeniem, które pomogą w wyrzeźbieniu ciała, przybraniu na masie mięśniowej i spalają kalorię jeszcze długo po treningu oraz ćwiczenia aerobowe, interwały dzięki którym spali się dużo kalorii i nabierze Pan kondycji.
Można skorzystać z siłowni pomocy trenera fitness lub ćwiczyć samodzielnie w domu, wyszukując odpowiednie ćwiczenia w internecie np na Youtube

Przy ćwiczeniach należy zadbać o właściwą dietę. Trening powinien zaczynać się około 2h po posiłku lub jeżeli jest to niewielka przekąska to około 1h. Po treningu należy dostarczyć węglowodany proste, łatwo przyswajalne np banan oraz białko (ok 20-30min po treningu) a następnie zjeść węglowodany złożone i łatwo przyswajalne białko czyli np chuda ryba czy kurczak w celu uzupełnienia strat glikogenu i odbudowy uszkodzeń struktur włókien białkowych. W posiłkach okołotreningowych należy unikać tłuszczu, gdyż upośledzają odbudowę glikogenu.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na bezpłatną konsultację
tel 506225670
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk

Dzień dobry!
Kilka wskazówek na zdrowe żywienie:
-jedz 5 (6 też może być) posiłków dziennie w regularnych odstępach, najlepiej co 3 godziny
-codziennie jedz pożywne śniadanie, w skład którego powinny wchodzić białka, węglowodany złożone oraz witaminy
-zapotrzebowanie na białko to ok.2g/kg masy ciała dziennie, węglowodany to 5-6g/kg masy ciała dziennie
- najzdrowsze produkty spożywcze to takie, które maja niski Indeks Glikemiczny
- pij wodę, aby dobrze siebie nawadniać: wystarczy zastosować taki przelicznik: 30 ml na 1 kg masy ciała.
Nie zapominaj o regularnych treningach siłowych i aerobowych.
Pozdrawiam!

Witam.
Bardzo ważna jest dieta i zarazem aktywność fizyczna,trening to 30% a właściwe pożywienie 70%!!! Musi być 6 posiłków dziennie w odstępach maksymalnie 3 godzinnych. Budulcem mięśni jest białko, dlatego należy go spożywać w granicach 2,5 do 3 gram na kilogram ciała! Przy czym w zależności od wagi od 30 do 60 gram w jednym posiłku. Im mniejsza waga tym mniej, bo organizm nie przyswoi, tylko wydali.I bezwzględnie należy przestrzegać zasady tzw. złotej godziny, tj. zjeść suty posiłek w okresie pierwszej godziny po zakończeniu treningu!!!Pamiętać należy o wodzie aby się nawodnić.Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Przed przystąpieniem do diety prosze wykonać analizę składu ciała, która określi jak dużo tłuszczu i mięśni jest w organizmie oraz pozwoli dobrać odpowiednią kaloryczność diety dla Pana.