Spadek wagi a stosowanie miodu

Witam. Jakiś miesiąc temu udało mi się zrzucić na wadze po wielu przystąpieniach do diety i ćwiczeń. Do dzisiaj trzymam się zdrowego trybu życia, jem około 1600 kcal dziennie, ćwiczę dwa razy dziennie (codziennie z pominięciem jednego dnia w tygodniu) i zajmuje to około 20 min łącznie. Zauważyłam, że już nie chudnę i nie mam pewności czym to jest spowodowane. Nie jem żadnych niezdrowych rzeczy, jedyną słabością jest miód, który staram sie ograniczac do 3 lyczeczek na dzien. Co zmienić?

Doszła Pani do okresu adaptacji - organizm nauczył się jak wykorzystywać najbardziej wydajnie 1600 kcal dostarczane z pożywieniem aby funkcjonować i starczyło ich na wszystkie procesy życiowe, pracę i wykonywaną aktywność fizyczną. Obecnie żeby uzyskać dalszą redukcję masy ciała trzeba zmienić podejście - obniżyć kaloryczność, zmienić sposób ćwiczenia na wymagający większego wydatku energetycznego (najlepszy jest trening siłowy lub interwałowy) lub spróbować zwiększyć ilość spożywanych pokarmów celem podniesienia tempa metabolizmu. Najlepiej jest na takim etapie oddać się w ręce specjalisty, ażeby kolejne stosowane zabiegi nie doprowadziły do dalszego zmniejszania podstawowej przemiany materii.

Witam Panią,
proszę spróbować podzielić porcję miodu na dwie, spożywane natychmiast po treningach - po 1,5łyżeczki miodu rozrobionego z 250ml wody z cytryną i odrobiną cynamonu , a następnie zjeść posiłek potreningowy zawierający pełnowartościowe białko i węglowodany. Ten prosty zabieg może dać pożądane efekty. Proszę się też zastanowić bardziej nad rekompozycją ciała a nie utrata dalszych kilogramów, a to wiąże się ze zmianą rodzaju aktywności na trening o wysokiej intensywności, pomocny może być również trening siłowy, który poprawi strukturę tkanki mięśniowej.
Więcej w temacie przeczytasz na stronie:
http://www.wszelaki.fitdietetyk.pl/moja-poradnia/o-mnie/

Pozdrawiam
FITDIETETYK Gdańsk
Robert Wszelaki