Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta i ćwiczenia w celu wymodelowania sportowej sylwetki

Witam Mam 20 lat. Ważę 42kg przy wzroście 160cm. Chciałabym mieć wysportowaną sylwetkę jak na przykład Ewa Chodakowska, ale nie wiem jak powinna wyglądać moja dieta. Ile wody powinnam przyjmować dziennie biorąc pod uwagę moją wagę i wzrost? Na co zwracać uwagę? Proszę o jakieś wskazówki. Pozdrawiam
KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Witam Panią,
jeśli chodzi o kwestię diety, to powinna ona być ułożona po przeprowadzeniu wywiadu żywieniowego i określeniu poziomu Pani aktywności fizycznej, rodzaju,
ilości i intensywności treningów. Podobna kwestia dotyczy ilości wody. Ilość wody, którą należy uzupełnić podczas treningu siłowego o małej intensywności będzie zdecydowanie mniejsza, niż podczas treningu aerobowego. Zaleca się spożywać około 30ml wody na kg masy ciała. Jest to jednak wartość orientacyjna, która zmienia się także w zależności od wielu parametrów Do tego należy doliczyć uzupełnienie wody utraconej w czasie treningu, które mówi, że na 1 spaloną kcal w czasie treningu powinniśmy spożyć 1ml wody. Należy pamiętać aby wodę pić powoli małymi łykami. O zbyt małej ilości wody spożywanej w ciągu dnia może świadczyć suchość w ustach, gęsta ślina, ciemne zabarwienie moczu, czy spadek wydolności treningowej.
Więcej w temacie przeczytasz na:
http://www.wszelaki.fitdietetyk.pl/moja-poradnia/o-mnie/
Robert Wszelaki

0

Aby dopasować do Pani dietę proszę udać się do dietetyka w swoim mieście. Po przeprowadzeniu wywiadu chorobowo-żywieniowego zostanie ułożony indywidualny plan żywieniowy dostosowany do Pani potrzeb.

Fizjoterapeuta i dietetyk. Absolwentka Krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy