Wpływ Trirrico oraz Mozarinu na wzrost wagi

Witam.Od grudnia zażywam leki trittico oraz mozarin.Czy te leki mają wpływ na wzrost wagi bądz nadmierny apetyt?Dodam,że przytyłam,ważę 91 kg.Kiedyś maksymalnie ważyłam 55 kg.Dodam,iż spożywam duża ilośc słodyczy oraz przed lekami tak się przytyło.Pytanie tylko czy teraz te leki mają wpływ na wzrost wagi i apetyt?

Witam,
podane przez Panią leki mogą powodować m.in wzrost apetytu, co może być przyczyną wzrostu masy ciała. Jednak innymi skutkami ubocznymi tych leków są m.in zmniejszenie apetytu i spadek masy ciała. Wszystko zależy od indywidualnej odpowiedzi organizmu na podany lek. Jedni nie zaobserwują działań niepożądanych, u innych wystąpi jedno takie działanie u innych kilka. Ważne aby obserwować swój organizm i zwracać uwagę na zmiany, które ewentualnie mogą wynikać z przyjmowania leków. Jeżeli u Pani wzrost masy ciała pojawił się jeszcze przed lekami jest to ewidentnie skutek spożywania zbyt dużej ilości pustych kalorii takich jak np. słodycze. Zalecam wizytę u dietetyka, który po przeprowadzeniu z Panią wywiadu żywieniowego ułoży specjalny jadłospis, który pomoże Pani utrzymać prawidłową masę ciała.
Pozdrawiam
mgr dietetyki Justyna Siwek