Niska waga ciała u 18-latka

Witam, Mam pewien problem, przy wzroście 195cm ważę, zaledwie 60kg, wiek 18 lat. Moja aktywność fizyczna jest znikoma, jem dość sporo, obiadami się też słodyczami między posiłkami. W domu zarówno rodzice jak i siostra są "przy kości". Wykonałem badania krwi i moczu, z czego nie wynika bym miał problemy z tarczycą, usg brzucha też nic nie wykazało, co może być tego przyczyną, gdzie mam się udać? Pozdrawiam oraz liczę na pomoc :)

Witam,
Pani ocenia swój styl odżywiania na wysokokaloryczny, a może się okazać, że wcale tak nie jest. Jeżeli poziom hormonów tarczycy jest wporzadku, proszę ewentualnie wykonać badanie hormonów kobiecych, może one są zaburzone. Przyczyną niskiej masy ciała może być też to, że w krótkim czasie urosła Pani bardzo dużo (ma Pani wzrost 195cm i organizm nie zdążył jeszcze dostosować wagi do wieku, możliwe także, że metabolizm jest bardzo przyśpieszony albo odziedziczyła Pani to od kogoś innego z członków rodziny). Powodów niestety może być wiele, propnuję udać się do dietetyka, on oceni Pani całkowite zapotzrebowanie kalorycze i porówna go z obecnie przez Panią spożywnym. Poza tym zaproponuje dietę, która spowoduje przyrost masy ciała.
Pozdrawiam
Justyna Antoszczyszyn