Wymiary ciała 18-latki

Mam 18 lat . Ważę 67 kg a wzrostu mam 175cm. Rodzice ciągle mi mówią że jestem gruba , że mam duży tyłek . Ale sama nie wiem czy w to wieże czy nie bo moje koleżanki mówią że jest dobrze .

Dzień dobry.
Według BMI (równego 21,8) mieścisz się w normie, wynika z tego że masz prawidłową masę ciała. Możliwe, że masz budowę ciała predysponującą do odkładania się tkanki tłuszczowej w okolicach ud i pośladków. Jeśli chcesz poprawić swój wygląd zadbaj o regularne ćwiczenia 4-5 razy w tygodniu po około 30 minut. Natomiast dieta redukcyjna nie jest zalecana.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Anna Porada Dietetyk, Wrocław

Ma pani prawidłową masę ciała w stosunku do wzrostu. Jeśli chciała by Pani się odchudzać to maksymalnie do wyniku 60kg.