Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 5 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Pomiar masy ciała, wzrostu i wymiarów ciała: Pytania do specjalistów

Czy moja waga jest adekwatna do wieku i wzrostu?

Za miesiac kończę 20 lat Mam 164 cm wzrostu i ważę 47kg Czy moja waga jest adekwatna do wieku i wzrostu?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Czy są jeszcze jakieś szanse, że urosnę?

Mam 18 lat i 170 wzrostu, czy są szansę ze jeszcze urosnę? Jeśli biorę antydepresanty i często sie stresuje czy wpływa to na wzrost, oraz chodzenoe na siłownię? Dodam że tata ma 178, mama 165. Ważne to dla mnie ponieważ... Mam 18 lat i 170 wzrostu, czy są szansę ze jeszcze urosnę? Jeśli biorę antydepresanty i często sie stresuje czy wpływa to na wzrost, oraz chodzenoe na siłownię? Dodam że tata ma 178, mama 165. Ważne to dla mnie ponieważ mam kompleks co do tego. Wiem że nikt mi nie zagwarantuje ze urosnę, ale chcę wiedzieć czy mam szanse.

Jakie badania w tej sytuacji powinniśmy wykonać 5-latkowi?

Witam. Synek 5 lat i 6 miesiecy. Waga 15 kg, wzrost 105 cm. Waga i wzrost ponizej 3 centyla. Utrzymuje sie tak odkad skonczyl roczek. Linia wzrostowa znaczona na siatkach centylowych ma dendencje wzrostowa, caly czas utrzumuje sie nieznacznie ponizej... Witam. Synek 5 lat i 6 miesiecy. Waga 15 kg, wzrost 105 cm. Waga i wzrost ponizej 3 centyla. Utrzymuje sie tak odkad skonczyl roczek. Linia wzrostowa znaczona na siatkach centylowych ma dendencje wzrostowa, caly czas utrzumuje sie nieznacznie ponizej 3 centyla. Wiek kostny okreslony na 3 lata i 6 miesiecy , czyli opozniony o 2 lata od wieku rzeczywistego. Jakie badania zrobic ?? Bardzo sie martwie . Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy jest szansa, że mój wzrost ulegnie zmianie?

Witam mam 20 lat, zarost na twarzy zaczyna powoli gęstnieć, a penis dalej rośnie... natomiast wzrost od paru lat jest niezmienny i wynosi 178, czy jest możliwość że i on jeszcze ulegnie zmianie ? chciałabym być ciut wyższy.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy można coś zrobić z tkanką tłuszczową?

Witam. Mam 29 lat i waże 51 kg przy wzroście 162. Byłam na pomiarach na specjalnej wadze i wyszło że mam trochę za mało tkanki tłuszczowej. Natomiast tkanka mięśniowa jest ok. Niestety pomimo że mam mało tkanki mięśniowej to wydaje... Witam. Mam 29 lat i waże 51 kg przy wzroście 162. Byłam na pomiarach na specjalnej wadze i wyszło że mam trochę za mało tkanki tłuszczowej. Natomiast tkanka mięśniowa jest ok. Niestety pomimo że mam mało tkanki mięśniowej to wydaje mi się że na ramionach czy wokół brzucha lub na nogach jest tłuszcz. Szczególnie dokuczaja mi nogi, az do kostek są masywne. Jak są w powietrzu to połowa z tego zwisa, jak stoję nie są za szczupłe ale w miarę napięte, i lekko widać mięśnie. A gdy nogi poloze na coś prosto to wtedy robią się takie szerokie aż do kostek i strasznie to wygląda. Taka splaszczona tkanka. Wygląda jakbym miała na nich za dużo tłuszczu albo czegoś. Kiedyś miałam chude nogi i nic nie zwisalo. Teraz nawet przy zgieciu w kolanie czuje że między udem A łydka jest ciasno. Jakbym miała tam oponke. Czy można coś z tym zrobić? Wcale nie odżywiam się tłusto.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Czy może być to przyczyną mojej drobnej budowy ciała?

Witam, W 32 tygodniu ciąży stwierdzono u dziecka AVSD oraz krótsze kości długie. Od samego początku dziecko rozwijało się o tydzień lub dwa dp tyłu względem daty ostatniej miesiączki. Dziecko nie wykazuje innych cech zwiazanych z trisomią, która została zasugerowana... Witam, W 32 tygodniu ciąży stwierdzono u dziecka AVSD oraz krótsze kości długie. Od samego początku dziecko rozwijało się o tydzień lub dwa dp tyłu względem daty ostatniej miesiączki. Dziecko nie wykazuje innych cech zwiazanych z trisomią, która została zasugerowana przez kardiologa prenatalnego. Lekarz prowadzący był bardzo zdziwiony sugestią patrząc na przebieg całej ciąży. Po kolejnym badaniu w 34 tc kość udowa wyniosiła 58 mm. Czy może być to przyczyną mojej drobnej budowy ciała? Mam 163 cm wzrostu, mąż 185 cm. Wszystkie inne pomiary płodu wskazują na 32/33 tc. Czy jest duże prawdopodobieństwo wystąpienia ZD?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Dlaczego moja córka jest dużo niższa niż jej rówieśniczki?

Witam . Mam dwunastoletnią córke. Ma ona 146 cm wzrostu i waży 38 kg. Chodzi o fakt ,że ma dwanaście lat ,a dziewczynki w jej wieku mają po 156,157 cm wzrostu . Co na to wpływa? My (rodzice) mamy normalny... Witam . Mam dwunastoletnią córke. Ma ona 146 cm wzrostu i waży 38 kg. Chodzi o fakt ,że ma dwanaście lat ,a dziewczynki w jej wieku mają po 156,157 cm wzrostu . Co na to wpływa? My (rodzice) mamy normalny wzrost ( ja 163 ,a mój mąż 170 ). Ma na to wpływ jakaś dieta,styl bycia itd.?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mogę wykonać bilans 13-latki w prywatnej przychodni?

Witam. Czy mogę wykonać bilans 13-latki w prywatnej przychodni, u prywatnego pediatry.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Rozpiętość rąk większa o 14 cm od wzrostu - czym to może być spowodowane?

Witam. Zauważyłam u siebie coś bardzo niepokojącego, bowiem długość moich rąk. Zmierzyłam ich rozpiętość i okazało się że jest o 14cm większa od mojego wzrostu, który nie jest wysoki, wynosi 167cm. Czym to może być spowodowane?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Ile powinien ważyć mój syn?

Dzień dobry mój syn ma 10lat i 8 miesięcy waży 53kg przy zwrocie 150. Czy może mi ktoś powiedzieć jak to powinno u niego wyglądać ile powinien ważyć?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Czy moja 12-letnia córka rozwija się prawidłowo?

Dobry wieczór!/Dzień dobry! Mam pytanie dotyczące mojej córki. Ma 12 lat, 157.5 cm wzrostu i 52.5 kg wagi, rozwija się prawidłowo prawda? Sprawdzałam na siatkach centylowych wzrost córki w książeczce zdrowia, niestety nigdy nie robiłam tego regularnie. Jaki wynik jest... Dobry wieczór!/Dzień dobry! Mam pytanie dotyczące mojej córki. Ma 12 lat, 157.5 cm wzrostu i 52.5 kg wagi, rozwija się prawidłowo prawda? Sprawdzałam na siatkach centylowych wzrost córki w książeczce zdrowia, niestety nigdy nie robiłam tego regularnie. Jaki wynik jest dobry? Wiem że jest to sprawa indywidualna, ale bardzo się martwię. Córka w te wakacje, w sierpniu dostała pierwszej miesiączki. Bardzo bym chciała żeby była wyższa ode mnie. Mąż ma około 1,88 cm, a ja około 1,70 cm. Pozdrawiam, i czekam na rozwianie moich wątpliwości!
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego wyglądam inaczej niż moje rówieśniczki?

Dzień dobry nie wiem dlaczego ale mam ten sam wzrost i wagę co moje koleżanki tylko one przy tym wzroście wyglądają normalnie (mają brzuch,uda itp) a ja mam wystający kręgosłup i żebra dlaczego ważymy tyle samo do tego samego wzrostu... Dzień dobry nie wiem dlaczego ale mam ten sam wzrost i wagę co moje koleżanki tylko one przy tym wzroście wyglądają normalnie (mają brzuch,uda itp) a ja mam wystający kręgosłup i żebra dlaczego ważymy tyle samo do tego samego wzrostu a ja wygladam tak chudo ?? Czy mam jakieś dziwne kości (ponoć mam bardzo drobną budowę malutkie nadgarstki, małe kolana, mała takie i wąskie barki) czy mam no więcej mięśni? Albo jakiś dziwnie tłuszcz mi się rozklada (jest bardziej ,,zbity,,)?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr inż. Klaudia Mikołajczak-Maćkowska
Mgr inż. Klaudia Mikołajczak-Maćkowska

Czy jest coś, co mogę zrobić żeby wspomóc rozwój dziecka?

Witam. Mam 36 lat i jestem w ciąży, obecnie 33t 6d według pomiarów USG. Jako że moje pierwsze dziecko urodziło się z wagą 2550g i ze względu na mój wiek zaoferowano mi dodatkowe USG od 29tc co dwa tygodnie w... Witam. Mam 36 lat i jestem w ciąży, obecnie 33t 6d według pomiarów USG. Jako że moje pierwsze dziecko urodziło się z wagą 2550g i ze względu na mój wiek zaoferowano mi dodatkowe USG od 29tc co dwa tygodnie w celu monitorowania wzrostu dziecka. Wyniki pomiarów: 29tc 3d: FL 53.8mm; HC 275.8mm; AC 235.2mm; 1226g / 31t 3d: FL 57.6mm; HC 287.3mm; AC 256.8mm; 1534g / 33t 3d: FL 59.9mm; HC 300mm; AC: 271.2mm; 1785g. Poinformowano mnie, że możliwa jest konieczność wywołania porodu w 37tc, gdyż dziecko będzie miało większe szanse przeżycia poza macicą. Poza tym, że dziecko niewiele rośnie serce, AFl, przepływ krwi w pępowinie, łożysko są w normie. Od początku ciąży biorę witaminy dla ciężarnych, od 18 tc 75mg aspiryny (zalecenie lekarza). Czy jest coś, co mogę zrobić żeby wspomóc rozwój dziecka i uniknąć wywołania porodu?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jaka waga jest prawidłowa przy tym wzroście?

Dzień dobry, jaki jest prawidłowy zakres wagi przy wzroście 168 cm, kobieta 22 lata, typ figury wiolonczela w rozmiarze M(38). Jaki typ ćwiczeń będzie najodpowiedniejszy?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Czy specjalna dieta lub ćwiczenia pozwolą mi urosnąć jeszcze kilka centymetrów?

Witam. Chciałbym zapytać się, czy mogę coś jeszcze zrobić żeby urosnąć kilka centymetrów ? W tym roku kończę 18 lat. Mam 178 cm wzrostu i nic nie trenuje. Czy jakaś specjalna dieta, ćwiczenia mogą pomóc mi urosnąć jeszcze kilka centymetrów
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Czy moja córka jeszcze urośnie?

Moja corka ma 16 lat, 153 cm i waży 48 kg. Ja mam 172, mój mąż 174 a druga, dwunastoletnia córka 163. Czy ta starsza jeszcze urośnie?
odpowiada 1 ekspert:
 Pawe Żmuda-Trzebiatowski
Pawe Żmuda-Trzebiatowski

Jak przyspieszyć jego wzrost?

Syn ma 16 lat, 185cm wzrostu i chciałby urosnąć jeszcze z te 15cm, da się jeszcze w jakiś sposób przyspieszyć bądź generalnie wznowić wzrastanie? Już dostawałem od niego wiele pytań więc myślę że najlepiej udać się tutaj i spytać, jest... Syn ma 16 lat, 185cm wzrostu i chciałby urosnąć jeszcze z te 15cm, da się jeszcze w jakiś sposób przyspieszyć bądź generalnie wznowić wzrastanie? Już dostawałem od niego wiele pytań więc myślę że najlepiej udać się tutaj i spytać, jest coś takiego co by pomogło ? Z tego co widzę to bardzo zależy.
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy osoba niska może być ektomorfikiem?

Czy osoba niska może być ektomorfikiem ? Mam 164cm i moje kości są bardzo drobne gdy otaczam moje nadgarstki to palce się pokrywają. Mam bardzo szczupła talia. I drobne ramiona. Pomimo że 43kg wyglądam na jeszcze mnie i mam wystające... Czy osoba niska może być ektomorfikiem ? Mam 164cm i moje kości są bardzo drobne gdy otaczam moje nadgarstki to palce się pokrywają. Mam bardzo szczupła talia. I drobne ramiona. Pomimo że 43kg wyglądam na jeszcze mnie i mam wystające kości kolana itp. nogi z kolejki mają długość od kości biodrowej ok 98cm? jednak w opisie ektomorfik a piszą że to osoba wysoka i chuda? Czy nie może być niska i chuda?
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Mateusz Durbas
Mgr Mateusz Durbas

Czy to możliwe, że moje PPM jest wyliczone poprawnie?

Witam mam pytanie czy to możliwe ze moje PPM według analizatora składu ciała wynosi blisko 2000kcal przy 64kg 177cm wzrostu i 18lat a wedlug wszystkich wzorów równa sie w okolicach 1600-1700kcal. Dietetyk mi powiedziała że różnica jest spowodowana tym że... Witam mam pytanie czy to możliwe ze moje PPM według analizatora składu ciała wynosi blisko 2000kcal przy 64kg 177cm wzrostu i 18lat a wedlug wszystkich wzorów równa sie w okolicach 1600-1700kcal. Dietetyk mi powiedziała że różnica jest spowodowana tym że mam więcej mięśni niż przeciętny człowiek. Co prawda ćwicze siłowo od blisko 2 lat i można powiedzieć ze mam wyrzeźbione ciało ale do kulturysty mi daleko. Więc moje ostateczne pytanie brzmi czy to możliwe ze przez te mięśnie przy takich parametrach moje PPM może rzeczywiście wynieść te 2000kcal. Pozdrawiam
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Patronaty