Czy to możliwe, że moje PPM jest wyliczone poprawnie?

Witam mam pytanie czy to możliwe ze moje PPM według analizatora składu ciała wynosi blisko 2000kcal przy 64kg 177cm wzrostu i 18lat a wedlug wszystkich wzorów równa sie w okolicach 1600-1700kcal. Dietetyk mi powiedziała że różnica jest spowodowana tym że mam więcej mięśni niż przeciętny człowiek. Co prawda ćwicze siłowo od blisko 2 lat i można powiedzieć ze mam wyrzeźbione ciało ale do kulturysty mi daleko. Więc moje ostateczne pytanie brzmi czy to możliwe ze przez te mięśnie przy takich parametrach moje PPM może rzeczywiście wynieść te 2000kcal. Pozdrawiam

Dzień dobry,

jest Pan młodym mężczyzną aktywnym fizycznie, więc jak najbardziej Pana zapotrzebowanie kaloryczne może wynosić około 2000kcal.

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk

Dietetyk