Jaki jest prawidłowy wynik PPM?

Witam. Wyczyłam ze wzoru Harrisa-Benedicta swoje PPM wyszło 1700kcal. Wynik jest 100% poprawny ponieważ poprosiłam też o wyliczenie lekarza internisty Będąc u dietetyka z analizy składu ciała wyszło ze moje PPM wynosi 1000kcal. Czy to możliwe aby była taka rozbieżność wyników? Którym się sugerować?

Dzień dobry,
Aby wyliczyć PPM, należy podać następujące dane: wzrost, wiek i masę ciała. Bez tego nie jestem w stanie powiedzieć, który wynik jest prawidłowy. W internecie jest dużo kalkulatorów PPM. Proszę najlepiej tam wpisać swoje dane i to sprawdzić.
Pozdrawiam,
Joanna Penza
http://madame.fit/

Zdecydowanie powinna się Pani sugerować PPM, które było wyliczone przez lekarza. Wynik z analizatora jest prawdopodobnie błędny przez np. źle wprowadzone dane.

Pozdrawiam,
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)

Magdalena Mral Dietetyk, Gdynia

Witam,
wynik uzyskany na wizycie dietetyka może być zaniżony ze względu na nieprawidłowo wprowadzone Pani dane do analizatora składu ciała. W takim przypadku powinna Pani brać pod uwagę wynik potwierdzony przez lekarza.

Pozdrawiam,
Magdalena Mral
Dietetyk Kliniczny Gdynia