Polecam wizytę u dietetyka sportowego który ułoży dietę na wzrost masy ciała, bez ćwiczeń się nie obędzie. Dieta będzie zawierać odpowiednią liczbę WW, Białek, tłuszczy dla Twojego organizmu. Pozdrawiam
Proszę skontaktować się z dietetykiem, powodów może być wiele, czasem wystarczą niewielkie zmiany w diecie by waga trochę wzrosła ale na odległość trudno coś doradzić.
Witam serdecznie,
Jeżeli z badań wychodzi wszystko w porządku należałoby szukać przyczyny w diecie. Powinien Pan skupić się nad tym co zjada a nie tylko ile. Często spożywamy jedzenie niezdrowe, złej jakości, wysokokaloryczne ale tak naprawdę pozbawione ważnych składników odżywczych. W ten sposób wcale nie odżywiamy swego organizmu. Należy również spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 2 godziny przed snem. Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami. Powinno się pić wodę mineralną, a także soki owocowe, soki owocowo-warzywne oraz warzywne (najlepiej świeżo wyciskane). Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po zdrowe przekąski: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce. Dziennie należy spożywać nie mniej niż 2-3 łyżki oliwy z oliwek lub innego oleju roślinnego, jako dodatek do potraw. Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków. Posiłki należy spożywać powoli i starannie przeżuwać każdy kęs. Należy unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe. Należy zadbać o odpowiednią dawkę snu min. 7 godzin. Przed snem można wypić melisę lub szklankę ciepłej wody z miodem.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk dietetyk
Witam, jedzenie dużej ilości węglowodanów to nie jest najlepsza strategia, zresztą, ma Pan "namacalny" dowód w postaci nie zmieniającej się masy ciała. Należy się odżywiać, samo jedzenie to za mało. Bym mogła Panu pomóc niezbędny jest prowadzony przez kilka dni dzienniczek żywieniowy (do pobrania z mojej strony internetowej).
W celu ustalenia indywidualnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl
Serdecznie pozdrawiam
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Niska waga ciała u 19-latka – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Chęć przytycia u 21-latki – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Bardzo niska waga ciała u 24-latki – odpowiada Dr inż. Katarzyna Kowalcze
- Sposoby na zwiększenie wagi u 21-latka – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Duża niedowaga u 22-latki i dieta na wzrost wagi – odpowiada Ewa Kozłowska
- Niska waga ciała u 18-latki – odpowiada Urszula Forenc
- W jaki sposób uzyskać prawidłową wagę ciała? – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Utrata wagi po śmierci ojca – odpowiada Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
- Niska waga ciała u 18-letniego mężczyzny – odpowiada dr n. med Monika Łukaszewicz
- Jak zwiększyć wagę ciała? – odpowiada Mgr Aleksandra Józwik
artykuły
Sok w diecie młodych Polaków. Ekspert rozwiewa popularne mity
Jak wygląda dieta młodych Polaków? Po jakie produk
"Zdrowe odżywianie staje się modne". Zaskakujące wyniki badań
Jakie są nawyki żywieniowe młodych Polaków? Odpowi
Jakie działania należy podjąć przy kamicy nerkowej?
Kamica nerkowa to choroba, która w większości przy