Jaka waga w stosunku do wzrostu?

Jestem szczupła i mam 165 cm wzrostu jaka wagę powinnam mieć w stosunku do wzrostu chciałabym przytyć. Próbowałam wszelkich sposobów ale nic z tego co powinnam zrobić żeby przybrać na wadze dodam ze pale papierosy czy to może mieć jakiś wpływ na to, że nie mogę przytyć proszę o odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Biorąc pod uwagę obiektywny wskaźnik BMI, który jest obecnie standardem w ocenie masy ciała należytej do wzrostu ,dla wzrostu 166 cm optymalna jest masa ciała w przedziale 51 - 68 kg. Należy pamiętać, że BMI może nie być wiarygodnym wskaźnikiem u dzieci, kobiet w ciąży a także osób starszych. U osób niepełnoletnich optymalnym wskaźnikiem są siatki centylowe.
Masa ciała znajdująca się w tym przedziale jest fizjologiczną masą dla 166 cm wzrostu i zarówno obniżanie jej jak i zwiększanie może wpływać negatywnie na homeostazę organizmu.

Palenie tytoniu może powodować zastępowanie posiłków papierosem, a także poprzez zatarcie ostrości zmysłu węchu czy smaku wpływać obniżająco na apetyt. Uważa się również, że nikotyna może pobudać metabolizm. Palenie papierosówmoże być przyczyną problemów z przybraniem masy ciała.