Stosowanie antydepresantów z dietą

W jaki sposób połączyć stosowanie antydepresantów wraz z dietą, aby osiągnąć oczekiwany rezultat utraty wagi? W ulotkach wspomina się o możliwym zwiększeniu apetytu, jakie w tej sytuacji "zdrowe zamienniki" stosować?

Witam, ważne aby obserwował Pan swój organizm tzn. czy rzeczywiście w trakcie stosowania leku apetyt ulegnie zwiększeniu. Jest to skutek uboczny większości antydepresantów ale nie dotyczy wszystkich pacjentów, którzy go stosują. Zalecenia odżywiania w przypadku stosowania tych leków nie odbiega od zaleceń dla ludzi nie stosujących antydepresantów. Należy jeść 4-5 posiłków dziennie, w odstępach nie większych niż 3-4 godzinny. Ważne jest aby unikać cukrów prostych czyli słodyczy, wyrobów cukierniczych, białego pieczywa, białego ryżu czy makaronu. Proszę zastąpić je pieczywem ciemnym, brązowym ryżem i makaronem pełnoziarnistym. Niech Pan pamiętam także o spożywaniu owoców i warzyw. Polecam wizytę u dietetyka, który ustali Panu dietę redukcyjną w zależności od Pana zapotrzebowania energetycznego.
Pozdrawiam
dietetyk Justyna Siwek