Idealna waga dla nastolatki o wzroście 168 cm

Jaka jest idealna waga dla nastolatki o wzroście 168cm? Ważę 56 kg, bardzo chce schudnąć... codziennie ćwiczę ale waga nie chce zejść w dół. Czy gdy nie będę jeść słodyczy i ograniczać jedzenie po 17, zakuci to proces wzrostu i wg?
ponad rok temu

Witam serdecznie, Mam dla Ciebie dobrą wiadomość - Twoja masa ciała w stosunku do wzrostu jest bardzo właściwa, można nawet powiedzieć, że ta idealna :) I zdecydowanie bliżej Tobie do niedowagi niż nadwagi! Nie zamartwiaj się więc tym, że Twoja masa ciała nie spada. Na pewno gdy nie będziesz jeść słodyczy - wyjdzie to Tobie na zdrowie. Spożywanie słodyczy prowadzi do zwiększenia poziomu tkanki tłuszczowej - a na jej nadmiernej ilości nam nie zależy. Jeśli zwiększysz spożycie warzyw i owoców a ograniczysz fastfoody i słodycze oraz będziesz wykazywać aktywność fizyczną - Twoja sylwetka jeszcze ładniej się ukształtuje. Jednakże jak wspomniałem - nie ma co się odchudzać, bo pod względem "wagi" jest idealnie :) Jedzenie do godziny max. 17 jest głupotą! Chyba, że chodzisz spać o 20:00 :) Ostatni posiłek powinno spożywać się ok. 3 godziny przed snem. Zatem jeśli chodzisz spać np. o 22:00 to ostatni posiłek powinien być koło godziny 19:00 :)