Czy prawidłowo ważę przy wzroście 178 cm?

Witam, Mam 18 lat i 178cm wzrostu. Aktualnie ważę 65 kg, czy to dużo ? w ciągu 6 miesięcy schudłam ok.20 kg i nie wiem czy poprzestać na tych 65 kg.(nadal mam dość dużo centymetrów w brzuchu -84) ? Jaka jest prawidłowa waga dla mojego wzrostu ?

Witam serdecznie, przy podanym wzroście Twój wskaźnik BMI pokazuje 20,5 (norma to: 18,5-24,99), a więc znajdujesz się bliżej tego "lepszego" środka :) To, czy chcesz schudnąć jeszcze trochę (mówimy tu o 3-4 kg max) zależy od Ciebie. Ja nie widzę żadnej potrzeby dalszego odchudzania, a na Twoim miejscu skupiłbym się na staraniu aby utrzymać to, co udało się Tobie osiągnąć i wtedy będzie świetnie! Ze zdrowotnego punktu widzenia, Twoja masa ciała jest teraz idealna. I gratuluję utraty 20 kg w ciągu 6 miesięcy - jest to bardzo odpowiednie tempo utraty masy ciała no i przede wszystkim rozwagi w procesie odchudzania :)

Witaj, Według wskaźnika BMI wynoszącego 20.5, Twoja obecna waga jest prawidłowa (BMI = 18,5-24,9). Zwiększ aktywność fizyczną, wykonuj ćwiczenia na smukłą sylwetkę, brzuch i uda - http://portal.abczdrowie.pl/cwiczenia-na-uda-i-posladki, http://portal.abczdrowie.pl/sposoby-na-szczupla-sylwetke. Pij zieloną herbatę - 2 filiżanki w ciągu dnia, oraz wieczorem herbatę pu-erh. Wspomagają one spalanie tkanki tłuszczowej. Ćwiczenia kształtują sylwetkę, przez co zmniejszysz obwód w tali. Co do odchudzania to dalej prawidłowo się odżywiaj, jedz regularnie posiłki o małej objętości i nie podjadaj w ciągu dnia. Staraj się spożywać około 1700 - 1800 kcal. Pozdrawiam, Aneta Kościołek