Czy Fevarin może powodować wzrost wagi?

Witam> Od pewnego czasu zażywam Fevarin(lek przeciw nerwicy natrectw) powoduje u mnie zmniejszenie apetytu. Mimo tego zaobserwowałam niewielki wzrost masy ciała. Czy mimo zmniejszonego apetytu po tego typu lekach można przytyć? Czy one nie powodują spowolnienie metabolizmu? Dodam, że mam skłonność do tycia.

Witam!
Większość leków przeciwdepresyjnych, tzw. "blokerów wychwytu zwrotnego neuroprzekaźników" ma wpływ na metabolizm i w trakcie kuracji może dojść do większego lub mniejszego przyboru masy ciała, dlatego konieczny jest monitoring z zapisywaniem wagi przynajmniej raz w miesiącu. Tych leków jest tak dużo, że można dobrać leczenie bez tych zagrożeń. Należy pamiętać, że psychoterapia pozwala na leczenie mniejszymi dawkami medykamentów!
Powodzenia
W. Łuczkowski.