Zapytaj lekarza

7 3 7 , 1 6 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jakie skutki uboczne mogą pojawić się przy tym leku?

Czy lek Zoloft powoduje zwiększenie apetytu i tym samym skutkiem może być przybieranie na wadze? Czy tycie spowodowane jest spowolnieniem metabolizmu? Po jakim czasie i czy w ogóle ustępują te objawy? Jakie jeszcze są objawy uboczne? Bardzo proszę o odpowiedź.
KOBIETA, 26 LAT 3 miesiące temu

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

Witam! Większość leków przeciwdepresyjnych i p/lękowych może dawać skłonność do przyboru masy ciała, jednak stopień tego jest zależny od wrażliwości osobniczej. Mechanizm jest złożony: zwolnienie przemiany materii, zatrzymywanie wody, działając p/lękowo, zmniejszają także metabolizm. Leki należy dobierać indywidualnie z uwzględnieniem możliwości wzrostu masy ciała. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy