Czy te leki mogą mieć takie skutki uboczne?

Dzień dobry, mam 35 lat, od 2 lat przyjmuję lek Asertin w dawce 75mg oraz tabletki antykoncepcyjne AXIA od ponad 2 lat. Przytyłam przez ostatni rok 20kg. Jestem zrozpaczona. Biegam, pływam, jeżdżę rowerem, jeżdżę na deskorolce i rolkach, od 3 miesięcy bardzo zwracam uwagę na to co jem, ograniczyłam spożycie cukrów prawie do zera, jem dużo owoców i warzyw, nie przekraczam 2000kcal dziennie, pije ok 3 lirów wody, a waga nie spada. Czy te leki mogą mieć takie skutki uboczne?

Witam! Asertin, czyli Sertralina należy do leków p/depresyjnych (SSRI). Jednym z najbardziej niepożądanych objawów dla leczonych nim kobiet jest możliwość przyboru masy ciała. Jeżeli ma Pani skłonność do tycia to należy poszukać innego lekarstwa - jest ich dość dużo, albo poszukać innej metody leczenia: różne typy psychoterapii, hipnoza, stymulacje nerwów i ośrodków itp. Jeżeli doprowadzamy do wzrostu wagi o 20 kg u młodej kobiety, to trudno tu mówić o leczeniu! Zmiana typu leczenia! Powodzenia W. Ł.