Jak się pozbyć skutków ubocznych po tym leku?

Witam mam na imie Łukasz mam 25 lat od miesiaca dostałem recepte na Risperon 1mg biore 2 tabletki wieczorem i są skutki uboczne, którym np jest brak ejakulacji czy to normalne i czy minie co z tym robić?

Witam! Niektóre neuroleptyki drugie generacji powodują wzrost poziomu prolaktyny, co może skutkować niekorzystnym wpływem na funkcje seksualne. Objawy mogą być różne, na szczęście wycofują się po odstawieniu leku lub nawet jego redukcji. Do tych leków należy również Risperidon. Jednak dawka, którą Pan przyjmuje jest stosunkowo niska, czyli dużo też zależy od wrażliwości osobniczej. Pozdrawiam W. Łuczkowski.