Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy Rispolept powoduje otępienie?

Czy stosowanie leku rispolept wpłyłwa na otępienie ? Dodam , że przyjmuję dawkę 3mg i odczuwam skutki otępienia (problemy z pamięcią i koncentracją) Dodam , że jestem pół roku na terapii a lek muszę przyjmować rok czasu jak będzie wszystko dobrze. Czy po zakończeniu terapii lekiem otępienie przemija ?
MĘŻCZYZNA, 32 LAT 4 miesiące temu

Pobyt na oddziale psychiatrycznym

Witam! Riapolept jest jednym z pierwszych w Polsce neuroleptyków drugiej generacji i zaliczany jest do leków stosunkowo niewiele wpływających na funkcje poznawcze, czyli raczej nie zamula. Jednak jeszcze istotną rolę odgrywa jago dawka dobowa. Jak na leczenie podtrzymujące dawka 2-3 mg nie powinna zamulać. Liczy się także osobnicza wrażliwość, gabaryty pacjenta, jego wydolność i wiele innych. Przy dostosowaniu dawek i przy odstawieniu "zamulenie" powinno ustąpić. Powodzenia W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy