Czy Rispolept powoduje otępienie?

Czy stosowanie leku rispolept wpłyłwa na otępienie ? Dodam , że przyjmuję dawkę 3mg i odczuwam skutki otępienia (problemy z pamięcią i koncentracją) Dodam , że jestem pół roku na terapii a lek muszę przyjmować rok czasu jak będzie wszystko dobrze. Czy po zakończeniu terapii lekiem otępienie przemija ?

Witam! Riapolept jest jednym z pierwszych w Polsce neuroleptyków drugiej generacji i zaliczany jest do leków stosunkowo niewiele wpływających na funkcje poznawcze, czyli raczej nie zamula. Jednak jeszcze istotną rolę odgrywa jago dawka dobowa. Jak na leczenie podtrzymujące dawka 2-3 mg nie powinna zamulać. Liczy się także osobnicza wrażliwość, gabaryty pacjenta, jego wydolność i wiele innych. Przy dostosowaniu dawek i przy odstawieniu "zamulenie" powinno ustąpić. Powodzenia W. Łuczkowski.