Czy neuroleptyki są bezpieczne leczeniu bezsenności?

Dzień dobry, czy stosowanie neuroleptyków, a dokładnie kwetiapiny(ketrel) w dawce 25 mg jest bezpiecznym lekiem stosowanym w leczeniu bezsenności? Jak długo bezpiecznie można przyjmować ten środek w dawce 25 mg przed snem? Czy powinienem zamienić kwetiapine na hydroksyzynę przykładowo lub jakieś ziołowe preparaty? Czy neuroleptyki w długim stosowaniu nie wpływają na mózg w sensie dawka 25 mg i można bezpiecznie odstawić?

Witam! Kwetiapina, szczególnie w tak niskich dawkach jest lekiem bezpiecznym. Można ją stosować przewlekle, nie powoduje uzależnienia, w odróżnieniu od innych popularnych w bezsenności leków. Jednak jak wszystkie leki psychotropowe z grupy neuroleptyków drugiej generacji jest bezpieczna w rękach fachowca. Pozdrawiam W. Łuczkowski.