Zapytaj lekarza

7 1 7 , 2 0 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy neuroleptyki są bezpieczne leczeniu bezsenności?

Dzień dobry, czy stosowanie neuroleptyków, a dokładnie kwetiapiny(ketrel) w dawce 25 mg jest bezpiecznym lekiem stosowanym w leczeniu bezsenności? Jak długo bezpiecznie można przyjmować ten środek w dawce 25 mg przed snem? Czy powinienem zamienić kwetiapine na hydroksyzynę przykładowo lub jakieś ziołowe preparaty? Czy neuroleptyki w długim stosowaniu nie wpływają na mózg w sensie dawka 25 mg i można bezpiecznie odstawić?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 10 miesięcy temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Witam! Kwetiapina, szczególnie w tak niskich dawkach jest lekiem bezpiecznym. Można ją stosować przewlekle, nie powoduje uzależnienia, w odróżnieniu od innych popularnych w bezsenności leków. Jednak jak wszystkie leki psychotropowe z grupy neuroleptyków drugiej generacji jest bezpieczna w rękach fachowca. Pozdrawiam W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy