Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 8 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wpływ leków psychotropowych i neuroleptyków na mózg

Czy leki psychotropowe i neuroleptyki niszczą mózg? Czy przez branie leków psychotropowych (np. Ketrel) osłabia się i uszkadza układ nerwowy? Czy to prawda, że degenerują neurony w mózgu? Czy mogą uszkadzać zdolności mózgu takie jak pamięć, uczenie się, inteligencję? Czy należy brać leki psychotropowe przy takich zaburzeniach jak nerwica czy lepiej brać ziołowe leki uspokajające bez recepty?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Magdalena Mroczek
78 poziom zaufania

Leki psychotropowe i neuroleptyki nie niszczą mozgu. Te nowej generacji działają selektywnie i powodują stosunkowo mało skutków ubocznych. Nie zmniejszają inteligecji. Leczenie zależy od sytuacji klinicznej. Jeśli stan pacjenta na to pozwala, lepiej jest przyjmować preparaty ziołowe.

0
Lek. Katarzyna Szymczak
79 poziom zaufania

Działanie leków psychotropowych polega na regulacji aktywności poszczególnych receptorów w mózgu, nie degenerują neuronów. Mogą wywoływać liczne objawy niepożądane, także neurologiczne związane z aktywacją poszczególnych receptorów. O konieczności przyjmowania tych leków zawsze musi zadecydować lekarza. Jeśli ma Pani jakieś niepokojące objawy, związane z nerwica radzę udać się do psychiatry.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy