Czy lek Zoloft może powodować utratę wagi?

Dzień dobry, proszę o odpowiedź lekarza psychiatrę. Biorę Zoloft po którym apetyt jest zazwyczaj mniejszy, ja biorę 50 mg od 4 dni i apetyt mam zwiekszony. Czy z Państwa doświadczeniem jest to skutek uboczny? Czy to przemija? Uprzejmie dziękuję za odpowiedź.

Witam!
Po lekach SSRI raczej dochodzi do przyboru masy ciała, jest to szczególnie ważne przy leczeniu kobiet! Bywa jednak i tak, że dochodzi do utraty podwyższonej masy - wszystko wydaje się być zależne od indywidualnej przemiany materii.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.

Witam
Lek ten nie powoduje zazwyczaj mniejszego apetytu. Leki z tej grupy u wielu osób zwiększają apetyt, szczególnie na szeroko pojęte "słodycze", u innych nie mają żadnego wpływu na łaknienie. Do zmniejszenia apetytu dochodzi u mniejszości. Reakcja na lek jest indywidualna.
Pozdrawiam.