Jak zmniejszyć wagę po stosowaniu leku Zoloft?

Przyjmowałam Zoloft przez około 1.5 roku, byłam na diecie 1500 kcal, codziennie się ruszam, jeżdżę konno a jednak przytyłam - około 7 kg. Czy obecnie po odstawieniu leku i przy zachowaniu diety i ruchu uda mi się zrzucić zbędne kilogramy? Jak długo trwa taki proces? Obecnie przyjmuje też suplement na przyspieszenie metabolizmu.

Witam,

zdrowe i bezpieczne odchudzanie to około 0,5-1kg tygodniowo. Należy jednak pamiętać, że jest to kwestia bardzo indywidualna. W celu redukcji wagi należy być na ujemnym bilansie energetycznym.

Odradzam stosowania suplementów diety na "przyspieszenie metabolizmu". Raczej nie działają pozytywnie.

Pamięta Pani, że oprócz kaloryczności diety ważny jest jej skład.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana indywidualnym jadłospisem to zachęcam do kontaktu:

joanna.wasiluk@o2.pl