Dlaczego moja waga nie spada w czasie redukcji?

Witam serdecznie, Mam pytanie do dietetyka. Dostarczałam sobie średnio 1800 kcal na dzień (wszystko było policzone, nie było zbędnych, nie zbilansowanych pogryzań). Spalałam 300 kcal dziennie co daje 1500 kcal dostarczanych do organizmu. Waga w ciągu dwóch tygodni powinna spaść o choćby jeden kilogram, ale niestety tak się nie stało. Waga nie obniżyła się. Zastanawiam się czy to normalne. Taka reakcja organizmu. Zwłaszcza, że waga na początki redukcji raczej spada, a nie stoi w miejscu. Pozdrawiam - Czytelniczka

Przyczyn może być wiele, być może bilans energetyczny w ciągu dnia jest źle zaplanowany, może nie tak dobrane posiłki, a może sprawa wymaga interwencji lekarskiej i wykonania badań, w tym hormonalnych.
Pozdrawiam,
Katarzyna Kowalcze