Rozlegulowany metabolizm po stosowaniu różnego rodzaju diet

Witam,rozlegulowałam sobie metabolizm dietami,waga stoi w miejscu pomimo zdrowego odżywiania i wysiłku fizycznego,wiem że teraz musze jesc regularnie o stałych godzinach,5 razy dziennie aby na nowo przywrócic,ale czy to wogule pomaga,jestem józ 4 miesiące na regularnym spożywaniu posiłków i nic,a przecięz mówią że pare tygodni i powinno wrócic wszystko do normy,więc u mnie już mineło pare tygodni i nic,więc kiedy to wszystko powróci do normy.Pozdrawiam Magda

Dzień dobry,

Pani Magdo,

W przywracaniu metabolizmu, przede wszystkim wymagany jest czas. To jest dość skomplikowany proces i wymaga czasu.
Powinna Pani skonsultować się z dietetykiem, który oceni sposób żywienia, bowiem ważne jest także ilość kalorii - około 1200-1500 kcal, rodzaj spożywanych posiłków, aktywność fizyczyna, eliminacja niedoborów mineralnych i witaminowych.

Witam, po zastosowaniu diety niskokalorycznej niestety dochodzi do zmniejszenia przemiany materii. Jeżeli zależy Pani na zrzuceniu zbędnych kilogramów, to z pewnością dieta o obniżonej kaloryczności i wysiłek fizyczny powinny wywołać ujemny bilans energetyczny, więc organizm powinien zacząć korzystać z zapasów. Jednak, gdy tak się nie dzieje, warto zbadać poziom hormonów tarczycy.