Zaburzenia metabolizmu i przybranie na wadze

Jak naprawić metabolizm? Miałam stresujący rok,brak czasu na sport, spanie w różnych porach i o niestałej ilości(czasem 2h, czasem12) jadałam nieregularnie,szybko,ale nie najgorzej(domowo,raczej nietłusto), jednak jadłam również dużo słodyczy. Oprócz złego samopoczucia, choroby żołądka przybyło mi 10kg. Czy aby to naprawić(samopoczucie, wagę>metabolizm) wystarczy zadbać o biorytm,odmówić aż takiej ilości słodyczy i uprawiać sport?Po ilu odbuduję się i wróci mi choćby regularne wypróżnianiesię?

Zmniejszenie ilości spożywanych słodyczy i regularna aktywność fizyczna na pewno pomogą. Warto jednak również zadbać o zdrową dietę, jeść dużo warzyw i owoców, pić sporo wody. Efekty powinny pojawić się po kilku tygodniach, ale każdy organizm jest inny.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

W Pani przypadku najważniejsze jest pobudzenie organizmu do prawidłowej pracy oraz uregulowanie metabolizmu. W tym celu ważne jest spożywanie posiłków (5-6) w regularnych odstępach czasowych. Dieta powinna być zbilansowana pod względem składników odżywczych i energetycznych, żeby w pełni zaspokoić potrzeby organizmu. Należy także pamiętać o odpowiedniej podaży płynów w ciągu dnia. Na pewno eliminacja słodyczy oraz włączenie aktywności fizycznej jest niezbędne do osiągnięcia zamierzonego celu. Nie tylko wpłynie to pozytywnie na redukcje masy tłuszczowej, ale także poprawi Pani samopoczucie. Każdy przypadek jest indywidualny, dlatego też nie można jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie po jakim czasie wszystko wróci do normy. W celu opracowania diety, która będzie także odpowiednia przy chorobie żołądka, o której Pani pisze, zalecamy konsultację z dietetykiem.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444