Jak to możliwe, że pomimo diety waga ani drgnie?

chcę schudnąć ale waga ani drgnie, jem mało 2 kromki chleba z chudą wędliną, jogurt chudy, mięso z kurczaka, pomidory , ogórki, jabłka , słodycze bardzo sporadycznie, piję tylko wodę i kawę, obiadów wcale nie jadam. Jem ogólnie 3 posiłki dziennie czasem 4 w małych ilosciach. Nie chce przytyć jak zacznę jeść wiecej ale mimo tak małych ilości wcale waga nie jest mniejsza i moje pytanie jak to jest możliwe????? Jestem szczupła 165cm i 58kg a chce zrzucić przynajmniej 5 i nie w rok

Może jest jakiś problem hormonalny, np. z tarczycą? Na pewno jedzenie 3 posiłków i niejedzenie obiadu nie pomaga. W takim przypadku, gdy jada się mało i rzadko organizm przestawia się na tryb oszczędzania i mimo iż jada Pani mało to sobie wszystko odkłada. Proponuję na razie uregulować sposób odżywiania, jeść 5 posiłków dziennie (pierwszy w ciągu godziny od wstania, ostatni 2-3 godziny przed pójściem spać) a jeśli to nie pomoże to proszę się udać do lekarza.

Być może paradoksalnie je Pani za mało, przez co metabolizm jest wolniejszy. Proszę włączyć do swojego jadłospisu obiady, złożone np. z roślin strączkowych, chudego mięsa, dużej ilości warzyw i węglowodanów złożonych (brązowy ryż, makaron pełnoziarnisty).
Zachęcam również do regularnej aktywności fizycznej.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/