Przybór masy po rozpoczęciu aerobiku

Witam, mam 29 lat wzrost 170 i waga 67 kg - od września chodzę 2 razy w tygodniu na fitness i zamiast chudnąć przytyłam z 63 na 67 kg. Mam pytanko co trzeba jeść po treningu, który jest wieczorem i czy trzeba w ogóle coś jeść. Zastanawiam się jakie produkty spożywać, aby zacząć tracić na wadze - zależy mi na brzuchu. Proszę o pomoc.

Witam Panią,

Wątpię, że przytyła Pani na tkance tłuszczowej chyba że dieta była niewłaściwie dobrana i kaloryczność znacznie przewyższała Pani czynną przemianę materii. moim zadaniem albo zatrzymała się u Pani woda w organizmie - przy ćwiczeniach szczególnie trzeba zadbać o odpowiednią ilość wypijanej wody. innym powodem wzrosty wagi może być rozrost tkanki mięśniowej - mięśnie ważą więcej niż tłuszcz.
co do jedzenia po treningu to jak najbardziej powinna pojawić się jeszcze lekka kolacja. Jeżeli jest już dość późno to proponuję twarożek chudy z warzywami.
Co do ogólnej diety to może mi Pani opisać na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje it a ja zerknę i wskaże ewentualne błędy
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Jeśli Pani celem jest odchudzanie, to nie należy zwiększać kaloryczności lub ilości posiłków ze względu na treningi.

Jeśli wraca Pani późnym wieczorem do domu to nie ma potrzeby jedzenia kolacji, o ile zjadła Pani posiłek przed treningiem i nie odczuwa głodu.

Proszę również pamiętać o tym, że mięśnie ważą więcej niż tłuszcz. A mięśni być może właśnie Pani przybyło. Najważniejszy jest wygląd ciała a nie wskaźnik na wadze.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
http://dietcoaching.pl/diet-coaching/