Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ustalenie diety dla 41-latki

Witam, mam 41 lat 171 cm i wazę 105 kg. Mam duzą nadwagę. Zacząłem stosować diete 1500/1600kl około 200gr węglowodanów 110g białka i 35g tłuszcze. Rano 2 kromki chleba razowego z jakiem i pomidorem, potem kromka z wędlina. Na obiad ryz z kurczakiem gotowanym i pózniej chleb razowy i rybka w pomidorach, a wieczorem jak jestem głodny to jem sam razowy, wszystko ważę. Jem 6 razy dziennie co 3 godziny. Mam tryb siedzący,ale trochę zaczynam ćwiczyć i spacery. Czy to dobra dieta dla mnie. Dziękuje.
MĘŻCZYZNA, 41 LAT ponad rok temu

Otyłość w Polsce

Witam Pana,

Uważam że dieta jest zbyt niskokaloryczna! Waży Pan dość dużo i przy danym wieku i wadze jest dość duże zapotrzebowanie energetyczne. Nie należy tez wszystkiego tak dokładnie ważyć. Skład posiłków jest dość dobry jendak ilości zbyt małe.
Proszę zadbać o zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę, która dostarczy wszystkich składników odżywczych w odpowiednich proporcjach. Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pani dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałaby Pani problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Witam!

Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie http://diet-coaching.xaa.pl/

Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy